Blog

alcipanustasi2

İstanbul Alçıpan Ustaları Çalışma Şekilleri

Alçıpan, günümüzde oldukça fazla rağbet görmeye başlayan kartonlu alçı plakadır. Sıvanın yerini alarak kullanıldığı yerleri yenilemiş,  güzelleştirici duvar ve tavan materyali olmuştur. Kullanım alanları ve sağladığı kolaylıklar düşünüldüğünde iş yükünü de karşılayacak birçok alçıpan ustasına ihtiyaç duyulmaktadır. Alçıpan ustaları işlerini özenle yapmakta ve her isteğe uygun şekillerde alçıpan hizmetlerini gerçekleştirmektedirler. Ülkemizde her şehirde rahatlıkla ulaşılabilecek bu hizmette, ustalar yaptıkları planlar ve gerçekleştirebilecekleri hizmetleri doğrultusunda gelen talebe yanıt vermeye çalışmaktadırlar. Alçıpan ustalarına ulaşmak için dekorasyon dükkanlarının çevresinde, şantiye alanlarının yakınlarına göz gezdirmek ve oralarda birkaç tur atmak yeterli olacaktır. İstanbul alçıpan ustaları düşünüldüğünde her şehirde olduğu gibi genelde çalışma şekilleri farklı olabilmektedir. Gerektiği zaman ödemeleri de işten önde alıp malzeme tedarik ederler. Gerekirse de iş tamamen bitince ödeme kabul ederler.

Marmara Bölgesi gibi büyük bir sanayi içinde İstanbul; alçıpan ustalarının da en iyilerini içinde bulundurur. İstanbul alçıpan ustaları, anlaştıkları malzemeci firmalardan tedarik ettikleri ürünlerle işlerini gerçekleştirirler. Bu malzemeler genellikle şu şekildedir: köşe bant, matkap, çekiç, alçı, spatula, süpürge, Alçı levha, TU profili, TC profili, Ses yalıtım bandı, dübel vida, agraf, borazan vida, derz bandı, derz dolgu alçısı, yalıtım malzemesi, delikli köşe profili. Genelde iş geldikçe çalışan ustalar, malzemelerini de gelen işe göre almakta ve müşterinin isteği doğrultusunda hareket etmektedirler. Müşteri isteklerinin olmasının yanında kendi profesyonellikleri ve deneyimleri ışığında verdikleri tavsiyelerle de fikir alışverişini de göz ardı etmezler. İstanbul alçıpan ustaları belli büyük firmalara bağlı olarak çalışabildikleri gibi aynı zamanda kendi dükkanlarında kendi işlerini de yapabilmektedirler. Ayrıca sadece iş oldukça işe çağırılan ustaların varlığı da söz konusudur. İstanbul alçıpan ustalarının da çalışma şekilleri farklılık gösterebilmektedir.

İstanbul alçıpan ustaları sunabilecekleri en iyi işçilik ile en iyi hizmeti vermeyi amaçlarlar. Yaptıkları  işlerde ne kadar başarılı olurlarsa ustalıklarına o derece güvenirler ve hiçbir alçıpan işini yapmaktan geri kalmazlar. Ayrıca işlerini özenerek yapmaları işlerini sevmeleri ile aynı terazide olduğu söylenebilir.

Leave a comment

5 + 19 =