Blog

evboyamafiyatlari

Ev Boyama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hayatımızın büyük bir bölümünü evlerde geçiririz. İstanbul gibi bir metropolde insanlar işlerinden kalan zamanlarında vakitlerini evlerinde geçirmeyi seçerler çünkü trafik belli bir yerden bir yere gitmenizi zorluyor ve çok fazla insan var. Bir yandan da bir kafeye gitseniz bile en az yirmi lira gibi ücret ödersiniz. İnsanlar da haklı olarak çok fazla dışarı çıkmayıp evlerinde film izlemek, arkadaşlarıyla takılmak gibi aktiviteler yapıyorlar. Bu yüzden de evlere verilen özen gün geçtikçe daha da artıyor. Gerek ev dekorasyon mağazaları gerek boya badana önemi her geçen gün artmakta. Çoğu insanın bakmaktan ya da gezmekten hoşlandığı şeylerden biri de ev dekorasyonudur. Gerek dergiler, gerek mağazalar, gerekse de internette çok fazla ev dekorasyonu için süre geçiriliyor. Ev dekorasyonunu süsleyen duvarlar için ise önceden çok fazla önem verilmezdi ama şu an insanlar ev dekorasyonunu güzel gösterenin öncelikle duvarlar olduğunun farkına vardı.

evboyamafiyatlari1

Evlerimizde uzun yıllar oturduğumuzdan, konu komşuyu ağırladığımızdan dolayı ev boyalarının en fazla 3 senede bir tekrar boyatılması gereklidir. Bu süre Avrupa’ da 2-3 sene içinde değişir. Türkiye’de ise 6-7 yıl arasıdır ama gün geçtikçe bizler Avrupa standartlarını yakalamayı başardık.

Boya badana öncesinde ne renk istediğinizi, ya da hangi duvar boyası dekorasyonu seçeceğinize iyice karar vermeniz gerekir. Fikirlerinizi de evinizin büyüklüğüne ve eşyalarınızın rengine, tarzına göre diğer çevrenize de danışmalısınız. En önemlisi ise ustalara danışmalısınız. Şimdi ev boyama fiyatları için hangi aşamalardan geçmeniz gerekiyor bunu inceleyelim.

Keşif Hizmetinden Yararlanın

Evinizi boyatmaya karar verdikten sonra evinizin işin ehli kişiler tarafından ücretsiz keşif yapılması gereklidir. Burada evinizin metre karesi, eşyalı olup olmaması ya da duvar boyanızda İtalyan boya gibi dekoratif amaçlı kullanmak istediğiniz durumlara göre değişiklik gösterir.

evboyamafiyatlari2

Uygun Fiyat İçin İyi Firmaları Araştırın

Ev boyama sürecinde öncelikle internetten iyi bir araştırma yapmalısınız. Kesinlikle sokaklarda gördüğünüz ilanları aramayın. Unutmayın evinizi emanet edeceksiniz. İstanbul gibi bir yerde insanlara güvenmek oldukça güç. Bu yüzden internetten aratacağınız firmalar sizin ve eviniz için en güvenli yol olacaktır. Ev boyama dışında başka bir şey de evinize yaptırmak istiyorsanız, araştırdığınız firmaları da iyice incelemeniz gerekir. İnternette de her bilgiye güvenmemeniz gerekli. Ucuz diye bulduğunuz bir firmaya bağlı olmayan ustalar sizin güvenliğiniz açısından iyi sonuçlar doğurmayabilir ya da kulaktan dolma bilgiler ile bir usta bulduğunuzda size fazla fiyat söyleyebilir ama firmalar ile anlaştığınız takdirde hem eviniz hem de siz güvence altında olursunuz. Ayrıca yapılan keşif sayesinde işçilik maliyetlerinin de hesaba katılacağı ev boyama işleminiz için firmalardan uygun hem de güvenilir sonuçlar bulabilmeniz çok kolay.

Şimdi gelelim boya badana fiyatlarının ayrıntılarına. Diyelim ki 3+1 eviniz var ve yeni taşınıyorsunuz, henüz eşyalarınız yok. Eşyalarınız olmayacağı için 1.000 lira ile 1.300 lira arasında değişecektir. Eşyalı olursa da 100-150 lira arada fark yapacaktır.

evboyamafiyatlari3

Ya da 2+1 eviniz var ve bir süredir boyatmayı düşünüyorsunuz, eşyalarınız da içinde, ayrıca evinizde dekorasyon anlamında da değişiklikler yapmak istiyorsunuz. O zaman fiyat 1.500 ile 1.900 arasında değişiyor.

Tek yaşadığınızı ve kirada olduğunuzu düşünün. Evden çıkarken de evinizi boyatmanız gerekiyor. O zaman eşyasız olacağı için 600-900 arasında değişecektir. Eşyalı olsaydı da yine maksimum 900 lira ödemiş olacaksınız.

Size ev boyama fiyatlarını belirleyen süreçlerden bahsettik. Siz de sitemizi inceleyip sormak istediğiniz sorular için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Profosyonel ekibimiz sizin için sürekli hazırda ve öneriler vermeye hazır. Hayalinizdeki evler hayal olmanın ötesine geçmesi dileğiyle..

 

Leave a comment

eleven − eight =