Blog

catiustasi5

Çatı Ustası

Çatı Tamir ve Tadilatı

Çatı bakımı ve tadilatı zor olan bir yapıdır. İnşaat sektöründe en zorlu, tehlike bakımından büyük önem arz eden bir yapıdır. Çatılar profesyonel ustalar tarafından, mühendislerin verdikleri brief örnekleri ile yapılır. Çizimi ve projesi olmayan çatılar inşaa edilemez. Çatının sağlam ve uzun ömürlü olabilmesi için her ayrıntısının incelenmesi, rüzgar gibi etmenlerin düşünülüp o bağlamda çatı yapımına başlanmalıdır. Çatı ne kadar sağlam yapılırsa yapılsın, Dünya üzerinde bulunan dış etmenlerden dolayı, her sene bakımı ve tadilatı şart olan bir yapıdır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çatının sağlamlığı ve yapımında kullanılan malzemeler binaya direk etki ediyor ve bu etki sıcaklık ya da rüzgar olarak geri dönüş yapıyor.

Çatı tadilatı profesyonel bir şekilde işinde tecrübe kazanmış kişiler tarafından sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Bina veya yapınızın tadilatı yapılan çatıdan verim alabilmesi için kesinlikle işi doğru insanların yapması gerekmektedir. Aksi halde tecrübeli olmayan insanların hayatı tehlike altında olacaktır. Şöyle ki doğru düzgün çatı tamiratı yapılmazsa hasarlı yerler rüzgar veya yağmur gibi dış etmenler tarafından aşınacak bu da tekrar çatı tamiri yaptırmanıza sebep olacaktır. Bu yüzden işinde profesyonel çatıdan anlayan tecrübeli ustalarla çalışmalısınız. Şunu da belirtmek isterim ki , bu iş sonuçta tehlike arz eden kolay olmayan bir iş olduğu için maliyeti sandığınız kadar ucuz değildir. Fakat ucuz yapan piyasada dolanan ustalar vardır. Birine Baktım tadilat firması olarak bu ucuz iş yapıp, işlerini yarım yamalak yapan ustalarla çalışmanızı öneririz. Aksi halde dediğimiz üzere işlerinizi eksik ve kalitesiz malzemelerle yapacaklardır. Bu da sizin bütçenizi tekrar zorlayacaktır.

Çatı İzolasyonu Yapılmalı Mı?

Çatı katında bulunan ve tabi ki onun altından bulunan bütün katlar için büyük önem arz eder. Kesinlikle çatı izolasyonu yapılmalıdır. Bu sizi yağmur suyundan koruyacak ve aynı zamanda sıcaklık için size iyi geri dönüş yapacaktır. Örnekle, yazın eviniz serin, kışın sıcak kalacaktır. Bunaltıcı çatı sesleri (rüzgar vb.) duymayacaksınız. Çünkü izolasyon hem ses hem de sıcaklık dengesi kurar. Birine Baktım yapı ve tadilat firması olarak bunları ön görüyoruz ve yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Leave a comment

three × 3 =