Blog

boyabadanaustalari

Boya Badana Çalışmaları Nasıl Yapılmalı?

Boya badana çalışmaları nezlinde her çalışma belli bir özen ve kendine has bir düzen ile kendine gelmek zorundadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise insanların evlerinin güzelliği ve evlerinin harika bir hale gelmesi için yapılacak uygulamalardır. Bu uygulamalar sırasında işlerin iyi bir biçimde ilerlemesi için öncesinden sonrasına birçok özellik de bünyeye katılmalıdır.

Boya Badana Öncesi

Boya badana öncesi evi incelemek, duvarları analiz etmek ve altyapıyı doğru şekilde belirlemek büyük önem taşımaktadır. Dikkati sonuna kadar dinç tutan ve kontrolü tam olarak sağlayan etmenlerin başında ilk etapta yapılan bu keşif son derece önemlidir. Burada boya badana ustaları tüm tecrübesi ile ortamı inceler ve kararlarını vermeye çalışırlar. Bu noktada istedikleri hizmeti verebilmek için ev sahibi ile de sürekli iletişime geçmeleri son derece önemlidir. İşlerini iyi bir şekilde yapabilen ve işlerin tam manası ile gerçekleşmesine yardımcı olan bu keşif ve gözlemdir.

Boya Markası Seçimi

Bir marka seçimi boya badana deneyimini iyileştiren birincil etmenlerden biridir. Bu tür seçimler ustaların elini rahatlatırken, bir yandan da evi güzelleştirdiği için duvarların çok daha iyi olmasını sağlamaktadır. Burada noktaların doğru şekilde birleştirildiğinde iyi bir eve sahip olmak gibi boya markası da resmin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Boya Uygulaması Tercihi

Boya badana sektörü içerisinde uygulamaların devamlılığı ve sürekliliği birçok yönden önemlidir. Türkiye’de genel olarak normal boya badana dediğimiz su bazlı düz boyalar uygulanırken, duvar boyama çeşitleri oldukça fazladır. Burada araştırılması gereken, öğrenilmesi gereken pek çok boya türü karşımıza çıkmaktadır. Sedef boya, italyan boya gibi birçok uygulama burada birincil olarak karşımıza çıkarlar.

Boya Uygulama Süresi

Bir boyanın kuruması en az 8 saat sürer. Kuruyan boya sonrasında ikinci katı uygulamak ve evi güzelleştirebilmek ise toplamda en az 1 günü alır. Boya alım süreci, boya alım sonra uygulama ve evi teslim etme süresi ortalama olarak 2 gündür. Burada müşterinin isteği doğrultusunda bu sürede oynamalar yapılabilir. Fakat istenilen asıl nokta burada sürenin istenilen seviyede tutulmasıdır.

Boya Sonrası Son Kontrol

Bir işi tamamladıktan sonra kesinlikle tam olarak kontrol edilmesi gerekir. Kontroller sonucu işlerin iyi bir şekilde yapılması, sürecin iyi bir izlenim bırakması ve boya badana sonrası kontrol etkili olacaktır. Ev sahibinin kendini iyi bir hizmet aldığını bilmesi, boyacı ustası tarafında da sağlam hizmetin sağlam bir kontrol sonucunda sonlanmasını bilmesi önemlidir. Burada esas nokta, boya badana ustası tarafından yapılan son kontrollerin profesyonel bir şekilde yapılmasıdır. Bu tür işler devlet kontrolü gibi prensipler ile yapılmalıdır.

Bu içeriğimizde boya badana çalışmaları ve süreçleri ile alakalı tam bilgileri sunmaya çalıştık. Buradaki doğru noktada markaların işlerini tam olarak yapması, çalışmaların istenilen seviyede oluşmaması ve uygulamalar konusundaki aksaklıkların önüne geçmeye çalıştık. Sürecin iyi olmasını sağlarken, aşama aşama da bilgileri size aksettirmeye gayret ettik. Siz de boya badana yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an bize aktarabilirsiniz. Birine Baktım dekorasyon ve tadilat için doğru adres olmaya devam edecektir.

Leave a comment

eleven + 5 =